Zegar do nauki godzin ,cykl dnia z Misiem

45,00 zł
Brutto
Ilość

Ten zabawny i kolorowy zegarek sprawdzi się jako pomoc w nauce odczytywania godzin. 

W zestawie poza drewnianą podstawą z ruchomymi wskazówkami znajduje się 5 dwustronnych plansz. Na jednej stronie zaznaczono godzinę, o której dana czynność jest wykonywana, a na drugiej miś właśnie tą czynność wykonuje. Zestaw zawiera następujące plansze:

  1. godzina 7.00 - miś je śniadanie
  2. godzina 10.10 - pora na zabawę
  3. 16.45 - miś czyta książeczki
  4. 20.30 - pora na kąpiel
  5. 21.15 -  miś śpi

Plansze można dowolnie wkładać do środka, a przez przezroczyste tworzywo dziecku ukaże się co miś robi lub wyznaczona godzina, do której można dopasować wskazówki. Dla ułatwienia nauki u góry plansz są registry, które wystają ponad drewniany zegar ukazując godzinę. Natomiast na planszy zegara narysowane są wskazówki, aby dziecko mogło zobaczyć jak powinny być ułożone. Podpowiedzią w nauce jest też kolorystyka. Cyfra godzin na planszy ma taki sam kolor jak wskazówka godzinowa i to samo z minutową. Aby łatwiej było nauczyć się minut na tworzywie poza cyframi godzin również mniejsze cyferki oznaczające minutki.

Całość ładnie wykonana. Zegarek można również postawić, jako dekorację. W zestawie dwa kołeczki, aby zegar się nie przewracał.

Ze względu na swój edukacyjny charakter oraz świetną jakość wykonania, zabawka często służy jako wyposażenie szkół i przedszkoli.

Wymiary: 22.5 x 25 x 10,5cm

Wiek: 3+

Deklaracja zgodności CE

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.