Kolorowanka kreatywna Dotykowa-sensoryczna część 1

35,00 zł
Brutto
Ilość

Książeczka, której obrazki można nie tylko kolorować ale też dotykać wyczuwając wypukłe kontury kształtów.

Dziecko uczy się cierpliwości w kolorowaniu i odgadywaniu rysowanych kształtów. Taka zabawa ćwiczy naturalną zdolność utrzymywania się w konturach oraz w znacznym stopniu polepsza motorykę małą.

Kolorowanka składa się z 20 kartek. Znajdują się na nich zwierzęta, takie jak świnka, koń albo też całe plenery z motywami zwierzęcymi, tworząc nietypowe dotykowe obrazki.

Wszystkie kartki są wypukłe. Co cztery obrazki znajduje się strona, na której w mniejszej skali znajdują się kształty wcześniej poznanych czterech zwierząt. Zachęcamy by dziecko wraz z opiekunem próbowało z zamkniętymi oczami, tylko za pomocą dotyku, odgadywać nazwy zwierząt. Jest to gwarantowana zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Każdy obrazek po drugiej stronie kartki posiada negatyw odbicia, który także nadaje się do kolorowania, stawiając przed dzieckiem inne wyzwania. Daje to możliwość kolorowania dodatkowych 20 obrazków.

Z założenia kolorowanka jest jednorazowa jednak patrząc na kreatywność naszych małych klientów już wiemy, że można ją wykorzystać na wiele innych sposobów.

Po kredkach można kolorować ją ponownie flamastrami. Gdy i to się skończy można zamalować ją farbkami tworząc odbicie świeżą farbą na pustych kartkach na zasadzie pieczątki.

Kolejnym sposobem jest przyłożenie czystej białej kartki i zarysowywanie strony kredką lub ołówkiem w celu odbicia wypukłych kształtów.

Jeszcze inna zabawa polega na wycięciu obrazków a następnie odrysowywaniu ich kredkami na czystej kartce.

Wszystko to gwarantuje zabawę na wiele godzin!

Wszystkie wypukłe obrazki wytłoczone są na ekologicznym papierze, który pochodzi z wysokiej jakości włókien makulaturowych, celulozowych, drzewnych i innych pochodzenia naturalnego.

Wszystkie kartki kolorowanki są jasnobrązowe, odpowiednio sztywne i grube. Posiadają lekko chropowatą, przyjemną w dotyku, fakturę.

WYPRODUKOWANO W POLSCE

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.